PORADY URODA

Smokey eyes – jak wykonać ten typ makijażu samemu?

Makijaż to doskonały sposób na podkreślenie swojej urody i osobowości. Niektóre rodzaje makijażu zyskały już miano klasyki. Jednym z nich jest właśnie słynne smoky eyes. Efekt przydymionego oka jest niezwykle kobiecy i doskonale pasuje na dosłownie każdą okazję. Sprawdźmy więc, jak wykonać makijaż smokey eyes w kilku prostych krokach. 

Makijaż smoky eyes to jeden z najbardziej charakterystycznych i zarazem najpopularniejszych make-upów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jest on bowiem niebywale uniwersalny i naprawdę prosty do wykonania. Cała jego tajemnica tkwi w efekcie ”przydymienia” oczu. Dzięki temu stają się one bardziej wyraźne, większe, a samo spojrzenie zyskuje tajemniczość i zmysłowość i niezwykłą głębię. Jeśli więc chcemy, by nasze oczy wręcz hipnotyzowały, smokey eye będzie doskonałym wyborem. Do uzyskania wspomnianego wcześniej efektu niezbędna jest odpowiednia technika, kosmetyki oraz odrobina wprawy. Dowiedzmy się, jak wykonać ten klasyczny makijaż oczu.

Makijaż smoky eyes — jakie kosmetyki będą potrzebne?

Do wykonania smokey eyes potrzebne nam będą przede wszystkim odpowiednie kosmetyki do makijażu oczu. Najlepsze jest jednak to, że taki makeup mogą wykonać nawet osoby posiadające minimalistycznie wyposażoną kosmetyczkę. Teoretycznie, taki makijaż oczu możemy zrobić tylko przy pomocy zwykłej lub żelowej konturówki. Jednak, aby efekt przydymienia naprawdę robił wrażenie, warto zastosować nieco więcej produktów.

Podstawą smokey eye są przede wszystkim cienie do powiek. Ich odcień warto dopasować w sposób indywidualny, do typu urody oraz okoliczności. Czarny cień świetnie sprawdzi się na wieczorne wyjście, brązowe cienie do makijażu będą natomiast idealne na co dzień. Jeśli chcemy jeszcze bardziej podkreślić spojrzenie, przydadzą się nam też metaliczne cienie. Możemy użyć ich odrobinę na środek powieki lub nałożyć do zewnętrznego kącika oka.

Kolejny produkt to eyeliner lub dobrze napigmentowana kredka. Jest niezbędny do podkreślenia linii rzęs. A skoro jesteśmy już przy rzęsach, to do wykończenia całego makijażu oczu potrzebny będzie nam oczywiście tusz. Jeśli lubimy natomiast nieco mocniejszy efekt, możemy postawić też na sztuczne rzęsy.

Jak zrobić smokey eyes? Makijaż oczu krok po kroku

Wieczorowy makijaż oczu z efektem przydymienia, choć może wydawać się skomplikowany, w rzeczywistości jest niezwykle prosty w wykonaniu. Dzięki dosłownie kilu wskazówkom możemy stworzyć wspaniały makijaż w dosłownie kilka minut. Jedną z najważniejszych tajemnic udanego smokey eye jest to, by cały make-up zacząć od oczu. Ciemne cienie do makijażu przy rozcieraniu mogą się bowiem osypywać. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziemy musieli martwić się tak zwanym ”efektem pandy”.

Technik tworzenia smokey eyes jest wiele. Dziś jednak wykorzystamy jedną z najprostszych. Na całą powiekę ruchomą nakładamy matowy cień, najlepiej za pomocą płaskiego pędzelka. Ważne, aby produkt dosłownie nałożyć — ruchem wklepującym. Dzięki temu uzyskamy maksymalną głębię koloru. Następnie przechodzimy do najważniejszego puntu, czyli tak zwanego ”blendowania” cienia. To właśnie ten zabieg pozwoli nam stworzyć efekt idealnego przydymienia. Tutaj sięgnijmy po puchaty pędzelek o okrągłym kształcie.

Nabierzmy odrobinę cienia w kolorze o kilka tonów jaśniejszym niż ten bazowy. Świetnie sprawdzi się na przykład jasny brąz oraz wszelkie odcienie o ciepłym wykończeniu. Następnie kulistymi ruchami rozcierajmy bardzo delikatnie ciemny cień tuż przy linii załamania powieki. Tę czynność powinniśmy wykonywać, aż do uzyskania doskonałego przejścia kolorów. Warto zajrzeć też na https://puderikrem.pl/Metaliczne-smokey-eyes-Poznaj-prosta-technike-wykonania-takiego-makijazu-blog-pol-1586435070.html. Znajdziemy tam jeszcze więcej ciekawych wskazów

Jakie powinny być męskie buty formalne?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *