URODA

Perfumy damskie – jak wybrać właściwy zapach?

Wydaje się, że wybór perfum jest prosty, ale do tej czynności trzeba się odpowiednio przygotować. Właściwie dobrane perfumy podkreślają indywidualną stylizację i osobowość, są przedłużeniem naturalnego zapachu człowieka. Pewną trudnością może być wybór perfum w prezencie, trzeba wówczas zastanowić się, co dana osoba lubi, czy ma swoją wybraną markę, albo skupić się na ogólnych zasadach dotyczących stosowania perfum.

Rodzaje perfum

Perfumy różnią się od siebie ilością substancji zapachowej. Największa ilość olejków zapachowych znajduje się w perfumach, nieco mniejsza w wodach perfumowanych, a najmniejszą jej ilość zawierają wody toaletowe. Wersje te różnią się głównie intensywnością zapachu, perfumy, charakteryzujące się mocnym aromatem przeznaczone są głównie na wieczorne wyjścia, natomiast woda toaletowa zazwyczaj stosowana jest w ciągu dnia, do pracy i innych aktywności codziennych. Duży wybór produktów tego typu można wypróbować, testując zapachy, jakie oferują perfumy damskie w przetestujperfumy.pl.

Woń głowy, serca i baza – jak wybierać perfumy?

Aromat perfum można podzielić na różne grupy zapachowe, główne nurty to nuty owocowe, kwiatowe, orientalne i przyprawowe. Powszechnie stosowane są także wody piżmowe, cytrusowe, czy też intensywne zapachy kadzidlane, popularne są także różne kompozycje zapachowe tych aromatów.

Struktura wszystkich perfum oparta jest na podstawie trzech nut, głowy, serca i bazowej. Nuta głowy charakteryzuje się tym, że jest wyczuwalna na samym początku, mniej więcej do 30 minut po aplikacji. Dlatego zazwyczaj wiele osób decyduje się na zakup perfum wyłącznie na podstawie wyłącznie zapachu nuty głowy. Następny poziom woni perfum to nuta serca, która utrzymuje się do około 2 godzin, na końcu wyczuwalna jest baza, w zależności od wariantu i marki perfum może być wyczuwalna nawet do kilkunastu godzin.

Należy też pamiętać, że woda toaletowa powinna być testowana bezpośrednio na skórze, a nie na papierze, w kontakcie ze skórą zapach rozwija się u każdej osoby trochę inaczej. Skóra powinna być pozbawiona balsamów i innych perfum, aby poprzedni aromat nie wpływał na odczuwanie następnego. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie próbki zapachu do kilkudniowego wypróbowania. W taki sposób można przetestować wszystkie perfumy damskie w przetestujperfumy.pl.

Czy można sprawdzić oryginalność perfum?

Tylko dobrej jakości perfumy gwarantują, że zapach będzie trwały. Lepiej kupować w zaufanych miejscach, np. perfumy damskie w przetestuj perfumy.pl. Wysoka jakość jest kosztowna, dlatego że wyprodukowanie dobrych aromatów nie jest tanie, do wytworzenia 1 mililitra skoncentrowanego aromatu potrzeba nawet 1 kilograma płatków kwiatowych. Aby odróżnić perfumy oryginalne od podróbek, trzeba dobrze obejrzeć flakon, czy nie ma nierównych nadruków na kartoniku, albo naklejek na butelce zamiast wydrukowanego logotypu. Podróbki mają zazwyczaj wady na opakowaniach i są wykonane niedokładnie. Można również sprawdzić ich oryginalność, wpisując kod kreskowy do stworzonej w tym celu wyszukiwarki w internecie.

https://kosmetologa.pl/artykuly/wyroznij-sie-z-tlumu-i-odkryj-uwodzicielskie-zapachy-perfum-szyprowych.html

Jak stworzyć klasyczną szafę kapsułową dla kobiet? Sprawdź propozycje od LAVARD!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *