AKCESORIA I DODATKI LIFESTYLE

Japońskie zegarki – alternatywa dla szwajcarskich tradycji

Japonia to jeden z trzech krajów, które stworzyły zegarmistrzostwo. Najsłynniejsze są manufaktury szwajcarskie, ale to Citizen czy Seiko opracowały wiele nowatorskich technologii. To marki japońskie przodują we wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań. Poznajmy je lepiej.

Citizen – mocno technologiczne podejście  

Jedną z czołowych marek japońskich jest Citizen, producent zegarków w segmencie Premium. Firma słynie z najwyższej jakości, niezawodności komponentów i precyzji, ale także z wykorzystywania zaawansowanych technologii – jak m.in. Citizen Eco-Drive (zasilanie energią słoneczną). Wybrane modele z kolekcji Promaster wyposażono w synchronizację czasu za pomocą odbierania fal radiowych – oznacza to najlepszą dokładność w każdym momencie. 

Stylistyka czasomierzy tej marki jest ponadczasowa, spodoba się ceniącym minimalizm oraz elegancję, ale też własny styl. Szeroka oferta modeli pozwoli znaleźć model idealny do garnituru czy casualowego zestawu. W ofercie marki można znaleźć m.in. zegarki klasyczne, sportowe, jak i wielozadaniowe smartwatche. 

Większość zegarków Citizen ma dużą i czytelną tarczę, na której znajdują się wskaźniki kilku stref czasowych, a także datownik wskazujący aktualny dzień tygodnia, timer, chronograf czy wskaźnik czasu 24-godzinnego.  

Seiko – dokładne testy jakości  

Legendarna marka Seiko zaliczana jest do zegarmistrzowskiej ligi. Zegarki tej marki słyną z jakości wykonania, precyzji, bezkompromisowości oraz designu. Posiadają mechanizm solarny i inne komponenty najwyższej klasy. Odpowiedzą na potrzeby wyjątkowo wymagających użytkowników, którzy poszukają eleganckiego modelu na co dzień oraz na spotkania biznesowe. Jako przykłady innowacji warto wymienić m.in. takie kolekcje jak Seiko Astron, Automatic czy Titanium. Każdy model z fabryki Seiko poddawany jest rygorystycznym testom, zanim trafi do sprzedaży. 

Zegarki Orient – dziś międzynarodowy sukces, dawniej hurtownia 

Jednym z symboli japońskiego zegarmistrzostwa są także zegarki Orient. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz elementów, klasycznym wzornictwem oraz niezawodnością. Dawniej firma była po prostu hurtownią zegarków, ale postawiła na szybki rozwój i wkrótce zyskała sławę na całym świecie.  

Zegarki japońskie szybko zdobywają rynek, kuszą designem, nowoczesnością oraz innowacyjnymi technologiami. Trudno stwierdzić, czy są to najlepsze czasomierze na rynku, ale na pewno zajmują mocną pozycję w branży i są interesującą alternatywą dla modeli szwajcarskich.  

Japońskie zegarki idealne sprawdzą się na prezent bożonarodzeniowy, a Święta już niebawem!

Czy buty szyte ręcznie to dobry wybór?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *