LIFESTYLE URODA

Perfumy dla mężczyzn – jak wybrać perfumy, które pasują do Ciebie?

Zmysł węchu u człowieka jest najsilniej powiązany ze wspomnieniami i skojarzeniami. To właśnie dlatego zapachy, którymi się otaczasz, mają tak duże znaczenie. Dobrze dobrane perfumy dla mężczyzn potrafią podkreślić osobowość, zwiększyć atrakcyjność oraz dodać pewności siebie, dzięki której zawojujesz każdą sytuację. Sprawdź, jak dobierać zapachy dla mężczyzn!

Perfumy dla mężczyzn – jak Cię widzą, tak Cię piszą

Wiele osób twierdzi, że zapach jest nawet ważniejszy od stroju czy ogólnej prezencji. To właśnie on wywołuje bowiem skojarzenia, których nie da się opanować. Perfumy czy wody toaletowe męskie wbrew temu, co wciąż sądzą niektórzy panowie, nie służy do maskowania nieprzyjemnych zapachów, a raczej do podkreślenia charakteru i stylu oraz dopełnienia stroju, który masz na sobie. Warto przy tym zaznaczyć, że nie istnieje jeden, uniwersalny zapach, który będzie dobrze pasować do każdego. Dlatego też nie zawsze modne perfumy dla mężczyzn lub te kupowane z polecenia są odpowiednim wyborem.

Jeśli chcesz robić wrażenie, powinieneś poszukać kompozycji, która idealnie pasuje do Ciebie. Perfumy dla mężczyzn pachną inaczej na skórze każdego człowieka. Stosowane w nich nuty i akordy warto zaś dobrać do charakteru użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji. Wybór na rynku jest ogromny, dlatego na pewno znajdziesz nie jeden zapach dla mężczyzn, który Cię oczaruje!

Zapachy dla mężczyzn – budowa i nuty zapachowe

Tradycyjnie zapachy dla mężczyzn są cięższe od tych proponowanych dla kobiet. Współcześnie jednak granice pomiędzy płciami się zacierają, dlatego coraz więcej męskich perfum ma lekki charakter. Istnieje również wiele zapachów unisex, to znaczy takich, które pasują zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Przy wybieraniu kompozycji, warto kierować się nutami zapachowymi podanymi przez producenta. Są one rozróżnione na trzy „poziomy”.

  • Nuty górne („głowy”) są wyczuwalne od samego początku i tworzą kompozycję, która wyróżnia dane perfumy. Dość szybko się jednak ulatniają.
  • Nuty środkowe („serca”) stanowią podbudowę do nut górnych i „centrum” kompozycji zapachowej. Utrzymują się na skórze nieco dłużej. Często zaczynają dominować już po kilkunastu minutach. To one nadają perfumom charakteru.
  • Nuty dolne („bazy”) są niezwykle trwałe i intensywne. Stanowią fundament kompozycji zapachowej i wydobywają określone walory zapachów wykorzystanych w jej wyższych „warstwach”. Utrzymują się na skórze wiele godzin. To ciężkie i bardzo charakterystyczne aromaty, takie jak piżmo, żywica, skóra, ambra czy paczuli.

Idealnych perfum najłatwiej szukać po ulubionych nutach i akordach aromatycznych. Męskie wody toaletowe, wody perfumowane, wody kolońskie i innego rodzaju zapachy najczęściej wykorzystują nuty:

  • drzewne – głębokie, tajemnicze i trwałe, te lżejsze są łączoe z zapachami cytrusowymi, a cięższe z piżmem, skórą czy przyprawami;
  • kwiatowe – wbrew pozorom stosowane również w męskich zapachach, nadające świeżości i delikatności; łączone z nutami owocowymi lub ziołowymi pozwalają tworzyć subtelne, lekkie perfumy dla mężczyzn;
  • szyprowe – łączą zapach mchu, liści czy drewna z cytrusami, w nutach bazy często można znaleźć piżmo lub drzewo sandałowe;
  • cytrusowe – świeże, lekkie, często kojarzą się ze słońcem i latem; dodają energii i są dość uniwersalne;
  • orientalne – często z aromatem korzennych przypraw, kadzidła czy wanilii bazujące często na piżmie; wyraziste i intrygujące.

Oczywiście to tylko podstawowe nuty, jakie opisują perfumy dla mężczyzn. W zapachach dostępnych w sklepach często łączy się ich kilka w celu stworzenia unikalnej kompozycji. Jeśli jednak dowiesz się, jakie nuty dobrze komponują się z Twoją skórą i po prostu Ci się podobają, znalezienie właściwej kompozycji będzie znacznie łatwiejsze.

Nuty zapachowe perfum – buteleczka perfum otoczona kwiatami, owocami i przyprawami

Na zapach zamknięty w buteleczce zwykle składa się wiele aromatów i nut. Jak znaleźć ich unikalne połączenie, które stanie się „Twoim”? Przede wszystkim próbując różnych rzeczy!

Najlepsze zapachy dla mężczyzn – jak wybierać?

Jakie perfumy dla mężczyzn warto wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej jest przetestować co najmniej kilka nut i kompozycji w celu sprawdzenia, co Ci najbardziej odpowiada. Niekoniecznie warto inwestować w ciemno w modne perfumy dla mężczyzn. Po pierwsze, nie ma pewności, że dany zapach będzie do Ciebie pasować. Ponadto popularna kompozycja nie powoli Ci się wyróżnić, a w perfumach chodzi w znacznym stopniu o podkreślenie własnego charakteru i stylu. W perfumeriach znajdziesz wiele próbek i testerów, które pomogą Ci wypróbować różne produkty i wybrać ten idealny!

Najmodniejsze damskie stylizacje z wykorzystaniem spodni jeansowych

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *