MODA PORADY

3 zalety szycia na miarę

Planujesz ślub, a może po prostu chcesz uzupełnić garderobę, aby posiadać uniwersalny garnitur na każdą okazję? Bardzo często kupowanie garniturów w salonie bywa nieefektywne. Często, takie zakupione garnitury muszą przejść dodatkowe korekty krawieckie, podnoszące jego cenę. Szycie garniturów tymczasem wciąż jest wielką sztuką i dopasowanie ich do konkretnego klienta i jego indywidualnych potrzeb wciąż pozostaje domeną profesjonalnych krawców. Dlaczego szycie na miarę się opłaca i jakie ma zalety? Jak wygląda cały proces i ile trwa?

Proces szycia

Profesjonalne szycie na miarę to wielka sztuka, precyzja i cierpliwość. To badanie preferencji, spotkania z klientem, szczegóły i detale wymarzonego stroju. Dopiero potem przystępuje się do pracy. Gdy się do nas zwrócisz, ustalimy najkorzystniejszy krój, pomożemy w wyborze tkaniny, filcu, guzików i podszewki. Wybór tkaniny to nie tylko odpowiedni materiał. Na rynku jest wiele tkanin, ale nie wszystkie spełniają role uniwersalne. Dodatkowo przy wyborze samej tkaniny, ważny jest też dobór, jakim jest jest odpowiedni kolor nici. Nie powinna się ona wyróżniać.

Pierwsze spotkanie to także zdjęcie miary. Miarę zdejmujemy precyzyjnie, dodatkowo mierząc prototyp marynarki i spodni.

To jak wygląda szycie, określa fachowość krawca. Odpowiednia konstrukcja spełnia oczekiwania oraz jest komfortowa. Samo szycie zaczyna się po skompletowaniu wszystkich elementów. Po 3-4 tygodniach robimy z klientem przymiarki, by oddać gotowy garnitur po ok 6-8 tygodniach.

Zalety ubrania na miarę

Możesz powiedzieć, że zawsze lepiej jest iść do galerii i wybrać gotową marynarkę i spodnie. Są osoby, którym takie rozwiązanie pasuje, jednak szycie na miarę, zwłaszcza gdy ubranie powinno idealnie przylegać do konkretnej sylwetki jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Ma też kilka oczywistych zalet.

Po pierwsze, garnitur szyty pod ciebie, jest dopasowany do twojej sylwetki. To garnitur z odpowiednia długością nogawek, rękawów oraz dobranym kołnierzem. To produkt, którego nie trzeba poprawiać, bo od początku do końca zrobiony jest tylko dla ciebie, a nie taśmowo, dla każdego konsumenta.

Po drugie, garnitur na miarę to indywidualność. Możesz dobrać projekt, odzwierciedlający twój charakter czy zamiary. Nie musisz wyglądać jak kolejna powtarzalna osoba, ubierająca się w produkt z sieciówki, z narzuconym krojem i kolorem. Możesz zaszaleć, dobierając różna ilość dodatków, dopasowaną do twojego gustu.

Po trzecie, takie szycie na miarę zapewnia ogromną jakość i precyzję. Nie musisz się bać, że jakaś nitka się rozpruje czy tego, że nagle pęknie marynarka. Nie musisz się bać, że garnitur nie będzie się nadawać do użytku po pół roku. Wysoka jakoś użytych materiałów świadczy sama o sobie.

Gdzie wykonasz usługę szycia garniturów?

W Cafardini usługa szycia stanowi najwyższą sztukę. U nas na pewno znajdziesz takie elementy garderoby jak koszula, kamizelka, smoking. Szyjemy zarówno proste jak i skomplikowane garnitury, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Cechują nas pasja, profesjonalizm i wysoki kunszt. Zamówienie szycia jest proste. Usługa dostępna jest dla klienta indywidualnego jak i przedsiębiorcy. Szczególnie dbamy o precyzję szycia i zadowolenie naszych klientów. Każdy projekt jest szczegółowo omawiany i dostosowywany do was. Po zrealizowaniu zamówienia jesteśmy do Państwa dyspozycji, gdyby trzeba było dokonać poprawek. Przed zakończeniem projektu, dobieramy także dodatki tj. spinki do mankietów, poszetki.

Korzystając z naszej oferty na pewno będziecie zadowoleni z garnituru na miarę waszych marzeń i potrzeb.

Jak stworzyć klasyczną szafę kapsułową dla kobiet? Sprawdź propozycje od LAVARD!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *