AKCESORIA I DODATKI MODA

Bliższe spojrzenie na Scrunchies

Scrunchie to elastyczna gumka do włosów pokryta tkaniną, która może być używana do przytrzymywania krótkich lub średnich włosów. Mogą być tak duże lub tak małe, jak chcesz i są dostępne w wielu różnych stylach i tkaninach. Do wyboru jest również wiele różnych marek i typów. Przyjrzyjmy się bliżej tym wszechstronnym małym akcesoriom do włosów.

Akcesoria do włosów

Gumka do włosów może być prostym pierścieniem z tkaniny. Pierścień ma kształt pasujący do kucyka i jest przymocowany do włosów za pomocą gumek. Aby ułatwić zakładanie kucyka, pierścionek może mieć z jednej strony otwór, który można założyć na kucyk.

Akcesoria do włosów są bardzo wszechstronne i mogą dodać coś do każdego wyglądu. To świetny sposób na dodanie odrobiny glamu do prostego stroju. Kolorowe spinki do włosów są świetne dla małych dziewczynek w szkole, a dorośli mogą używać tych akcesoriów do ubierania swoich codziennych stylizacji. Są niedrogie i mogą być nawet świetnymi nadzieniami do pończoch na święta.

Opcje tkanin

Tkanina używana do gumki powinna być lekka i przezroczysta, ale powinna mieć trochę sztywności. Aby stworzyć gumkę, wytnij prostokąt tkaniny o wymiarach około 40 na 9 cali. Zszyj ją za pomocą uniwersalnej igły 75/11. Pamiętaj, aby dopasować długość ściegu do grubości materiału. Na przykład w przypadku organzy należy szyć na 2,5 mm. Sprawdź naprężenie tkaniny na kawałku złomu, aby upewnić się, że jest właściwe.

Dostępnych jest wiele tkanin, z których można zrobić gumkę. Najlepsza jest tkanina elastyczna, ale możesz też użyć materiałów, które nie są zbyt sztywne ani zbyt lekkie. Wybierz wzór z małymi motywami i neutralnymi kolorami.

Style

Istnieje kilka różnych stylów scrunchie. Niektóre są bardziej tradycyjne, takie jak zamek błyskawiczny, podczas gdy inne są bardziej nowoczesne, takie jak klips lub pasek. Oba mogą być używane na różne okazje. Klasyczna gumka do włosów jest wygodna w noszeniu i można ją nosić w wielu różnych miejscach. Ponadto styl zamka błyskawicznego jest popularnym wyborem dla osób, które lubią chronić swoje gumki.

U nas znajdziesz gumki do włosów w szerokiej gamie kolorów, kształtów i rozmiarów. Mogą być gładkie lub ozdobione koronkami i wstążkami. Są nawet takie w księżniczki i kwiatowe wzory.

Opcje majsterkowania

Tworząc własne gumki, zaoszczędzisz pieniądze i będziesz mógł dostosować je do dokładnych specyfikacji Twojego dziecka. Możesz znaleźć wiele pomysłów na DIY scrunchie w Internecie i w książkach. Efektem końcowym jest gumka, która jest zarówno stylowa, jak i funkcjonalna.

Istnieje wiele różnych rodzajów jedwabnych tkanin, z których można zrobić świetne gumki. Najlepszą opcją jest tkana satyna jedwabna. Możesz również wykonać je samodzielnie z lekkich i średnio gramaturowych tkanin jedwabnych. Świetną opcją jest również użycie niewidocznego zamka błyskawicznego.

Czy nadszedł czas na zmianę nazwy?

Scrunchies to odwieczny dodatek do włosów. Były popularne w latach 80-tych dzięki modelom aerobiku. Nosiła je także rodzina Tannerów z telewizyjnego show Full House, ale dopiero w ostatnich latach stały się głównym trendem w modzie. Dziś gumka do włosów jest lepiej znana jako chmura włosów.

Oryginalny Scrunchie został wynaleziony w 1963 roku przez Philipsa E. Meyersa, ale dopiero w 1987 roku nazwa została opatentowana przez Ronny’ego Revsona. Revson nazwał jej akcesorium Scunci po swoim pudle. Spędzała większość czasu na walkach prawnych, ale to nie powstrzymało Scuncich od stania się popularnym dodatkiem modowym. Scrunchies były szczególnie popularne w latach 80. i 90. i były noszone przez Debbie Gibson i Madonnę. Wyśmiewano ich także w filmach takich jak Seks w wielkim mieście.

Srebrny łańcuszek męski – czy panowie dalej będą w nim wyglądać „męsko”?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *