AKCESORIA I DODATKI MODA

Skarpety kompresyjne męskie – dlaczego warto je stosować?

Żylaki są częstym problemem, który spotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Schorzenie to jest nie tylko problemem natury estetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do poważnych komplikacji.

Jednym ze sposobów leczenia zmian żylnych występujących na kończynach dolnych jest stosowanie kompresjoterapii, do której używa się bieliznę uciskową, taką jak skarpety kompresyjne, rajstopy czy podkolanówki.

Z poniższego artykułu dowiesz się jak działają skarpety kompresyjne męskie, a także dlaczego warto zdecydować się na ich stosowanie.

Jak działają skarpety kompresyjne męskie?

Skarpety kompresyjne działają na zasadzie stopniowanego ucisku. Odpowiedni ucisk powoduje lepsze krążenie, zmniejsza średnicę żył oraz zapobiega zaleganiu krwi w istniejących już żylakach.

Aby skarpety kompresyjne były w pełni skuteczne konieczne jest dobranie ich odpowiedniego rozmiaru oraz stopnia ucisku. Możemy wyróżnić 4 stopnie ucisku, którymi są:

  1. I stopień ucisku 18-21 mmHg – skarpety o tym stopniu ucisku stosowane są przede wszystkim profilaktycznie, by zapobiec powstawaniu zmian żylnych na kończynach dolnych;
  2. II stopień ucisku 23-32 mmHg – skarpety kompresyjne o II stopniu kompresji zaleca się stosować w przypadku występowania niewielkich i większych zmian żylnych jak również po zabiegach chirurgicznych na żylakach;
  3. III stopień ucisku 34-46 mmHg – bielizna uciskowa o III stopniu kompresji wykorzystywana jest podczas przewlekłej niewydolności żylnej ze zmianami skórnymi;
  4. IV stopień ucisku <49 mmHg – skarpety o najwyższym stopniu kompresji są stosowane podczas leczenia ciężkiego zespołu pozakrzepowego i nieodwracalnych obrzęków limfatycznych.

Stopień ucisku ma istotny wpływ na działanie skarpet uciskowych. Zbyt mały stopień kompresji nie przyniesie zamierzonych rezultatów, natomiast zbyt wysoki stopień może przyczynić się do powstania poważnych komplikacji.

Skarpety kompresyjne stosowane profilaktycznie mogą być wykorzystane przede wszystkim przez osoby, które narażone są na powstanie zmian żylnych poprzez siedzący lub stojący tryb życia, a także dużą aktywność fizyczną.

Dlaczego warto stosować skarpety kompresyjne?

Odpowiednio dobrane skarpety uciskowe wiążą się z wieloma korzyściami. Skarpety kompresyjne:

  • likwidują uczucie ciężkich i zmęczonych nóg;
  • łagodzą ból związany z powstałymi obrzękami i opuchlizną kończyn dolnych;
  • zmniejszają ryzyko powstania zmian żylnych;
  • zmniejszają widoczność żylaków oraz pajączków;
  • pozytywnie wpływają na układ krążenia w kończynach dolnych.

Regularnie stosowane skarpety kompresyjne mogą przynieść zamierzone rezultaty. Produkty lecznicze, takie jak skarpety uciskowe dobiera się po konsultacji z lekarzem, który określa jaki stopień ucisku należy zastosować, by osiągnąć konkretne efekty.

Jeśli zastanawiasz się czy warto zdecydować się na skarpety kompresyjne to warto skorzystać z pomocy specjalistów ze sklepu internetowego Veera.pl, którzy na podstawie opinii lekarza pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb oraz oczekiwań.

Buty Nike Air Max 97 – zakochasz się w tym modelu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *