LIFESTYLE

Tatuaże w stylu sketch – czy to dobry wybór?

Moda i styl zmieniają się jak kalejdoskopie, ale nadal pewne jest to, że tatuaże są modne. Choć obecnie można powiedzieć, że modnych jest wiele stylów tatuażu to jednak osoby, które chcą się wyróżnić i szukają tatuażu w surowym klimacie powinny postawić na styl sketch. Czas na jego temat dowiedzieć się więcej.

Szkic niczym dzieło sztuki, czyli poznajcie styl sketch

Zacznijmy od tego, że słowo sketch można przetłumaczyć jako szkic czy też kreskowanie. I rzeczywiście dziara w takim wydaniu wygląda niczym naszkicowana ołówkiem, ale przez artystę i to przez duże „A”. Ten styl narodził się już na początku XX wieku i od razu został zauważony, a wręcz pokochany przez żołnierzy czy marynarzy, ale potem wybuchła pierwsza wojna światowa, a po chwili pozornego spokoju druga i styl gdzieś zaginął. Aż do teraz. Otóż aktualnie zdobywa on coraz większą ilość fanów. Jest to w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, że dziary w takim wydaniu są dziełami sztuki i zachwycają. Wymagają od tatuażysty naprawę dużych umiejętności i talentu. Tylko najlepsi potrafią wykonać piękne, tuszowe szkice. Trzeba posiadać duży talent. Tutaj nie ma miejsca na żadne błędy, gdyż mogą być one widoczne gołym okiem. Najlepsze studio tatuażu, gdzie pracują artyści będzie jedynym słusznym wyborem. Musicie jeszcze zdawać sobie sprawę, że tatuaż w stylu sketch nie należy do tanich. Jest on bardzo pracochłonny, ale jednak efekt, jaki można uzyskać, jest imponujący. Można powiedzieć, że to coś więcej niż tylko sama dekoracja ciała.

Cechy stylu sketch

Styl sketch ma charakterystyczne cechy, które sprawiają, że jest tak wyjątkowy i wręcz jedyny w swoim rodzaju. Nie ma widocznych krawędzi, zaś występuje ceniowanie, co nie jest łatwe do osiągnięcia. Kolor jest tutaj mieszanką różnych odcieni czerni, szarości, ale też bieli. Można powiedzieć, że prowadzenie tatuażu wymaga dużych umiejętności. Pomyślcie, że w przypadku szkicowania ołówkiem wystarczy tylko zwiększyć nacisk, by zyskać ciemniejszy kolor, ale praca z tuszem tak nie wygląda. Tatuaże w stylu Sketch obłędnie prezentują się w dużym formacie. Pozwala to na dostrzeżenie nawet drobnych elementów. Można nawet uzyskać trójwymiarowy efekt czy swoiste tło. Ale warunek jest jeden – umiejętności jakie musi posiadać tatuażysta powinny być olbrzymie. Dlatego tak duże znaczenie ma wybranie dobrego salonu tatuażu.

Dla kogo tatuaże w stylu sketch są świetnym wyborem?

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Przede wszystkim dziary w tym stylu polecane są osobom, które uwielbiają się wyróżniać z tłumu, ale mają też poetycką naturę. Mogą to być introwertycy czy romantycy, którzy mają melancholijną naturę. Poprzez taką dziarę można wyrazić siebie i pokazać swoje ja i swoją osobowość, ale też roztaczać wokół siebie dużą aurę tajemniczości. Oczywiście tatuaż może być świetnym sposobem na pokazanie swojego prawdziwego „ja” często skrywanego pod aurą nawet ekstrawertyzmu. Rzecz jasna tatuaż można traktować po prostu jako ozdobę ciała, która jest piękna. Wybór zależy od Was. Pewne jest to, że obok takiego dzieła trudno przejść obojętnie. Co ciekawe styl sketch można dowolnie łączyć z innymi stylami i to nie tylko typu gotyk czy dotwork, ale też glamour. Można część tatuażu wykonać właśnie w technice ołówkowej, zaś pozostałą w kolorach.

Na jakich częściach ciała najlepiej prezentuje się tatuaż w stylu sketch?

Można powiedzieć, że na wszystkich. Obłędnie wygląda na ramieniu czy brzuchu, ale też na plecach czy udach. Wszystko tak naprawdę zależy od Waszych preferencji. Jeżeli marzy Wam się duży tatuaż, to wybierzcie plecy. Ale tatuaże sketch mogą tworzyć też rękawy. Jak więc widzicie możliwości jest sporo.

Oczywiście decyzja o zrobieniu tatuażu musi być w pełni przemyślana i tutaj nie ma miejsca na żadne wątpliwości. W przeciwieństwie do zwykłego ołówka, tatuaży w stylu sketch nie zmażecie gumką, tak jak innych. A usuwanie bywa kosztowne, a do tego często jest bolesne. Musimy też przypomnieć, żeby zawsze wybierać renomowane studia. Tutaj nie ma miejsca na ryzyko. W końcu dziara ma być powodem do dumy, a nie wstydu.

Seksowna bielizna – dlaczego każda kobieta powinna mieć ją w swojej szafie?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *