LIFESTYLE

Top 3 fajne pomysły na ferie zimowe

Już niedługo ferie, a skoro ferie to i wypoczynek. Szkoda tylko, że ferie ma tak mało osób i głównie mogą się z nich cieszyć nauczyciele oraz dzieci. Coraz więcej osób jednak stara się wziąć wolne, by wspólnie właśnie z dziećmi wyjechać na choćby krótki wyjazd. Dziś przedstawimy Wam top 3 fajne pomysły właśnie na zimowy wypoczynek. Ale zaczniemy jednak od czegoś innego, a dokładnie od wyboru walizki. Wszak w coś się trzeba spakować.

Jaka walizka będzie najlepsza?

Wybór walizki ma znaczenie, wszak zapewnia ona wygodę, ale i bezpieczeństwo naszych rzeczy. Jednocześnie dobra walizka nie musi być wcale droga. My na pewno możemy Wam polecić walizki wykonane z tworzywa ABS. Są one trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym lekkie. Doskonale sprawdzają się walizki na kółkach z kauczuku bądź materiałów z dodatkiem kauczuku, bo pracują cicho, ale łatwiej pokonują też przeszkody na drodze. Sprawdzą się nie tylko na prostych nawierzchniach, ale i na tych nierównych. Do tego wszystkiego walizki świetnie się prezentują. Zatem można powiedzieć, że są absolutnym must have dla każdego.

Pomysł nr 1: ferie na stoku

Zacznijmy od dosyć tradycyjnego pomysłu na ferie zimowe. Otóż warto je spędzić w górach i na stokach narciarskich. Jeżeli nie umiecie jeszcze jeździć na nartach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nauczyć, tym bardziej, że można wykupić lekcje z instruktorem. Do tego nie musicie wcale inwestować niemałych pieniędzy w sprzęt. W końcu na miejscu możecie go wypożyczyć, a gdy już połkniecie bakcyla, to wtedy warto zakupić swoje „deski”. Oczywiście możecie też spędzić czas nie tylko na szusowaniu, ale możecie również zjeżdżać na sankach czy jabłuszkach. Po takich atrakcjach gorąca czekolada z bitą śmietaną smakuje jeszcze lepiej. Możecie rzecz jasna wyjechać w polskie góry, ale możecie też sprawdzić ofertę wyjazdów last minute, choćby w Alpy. Wtedy cena wcale nie jest bardzo wysoka, choć polskie góry są też piękne, a stoki dobrze przygotowane.

Pomysł nr 2: ferie jak wakacje

Ostatnie lata nie były zbyt udane dla wielu przedsiębiorców, ale i pracowników, co w dużej mierze spowodowane było pandemią koronawirusa. Ograniczenia, lockdown czy kwarantanny nie poprawiały sytuacji. Wiele osób było zmuszonych do rezygnacji z wakacyjnych planów. Na szczęście obecnie sytuacja się nieco poprawiła, przynajmniej w Europie i choć nadal zachorowań jest dużo, to jednak jest też szczepionka. Jeżeli więc ostatnie wakacje spędziliście w domu albo po prostu macie ochotę wyjechać i wypocząć, to pomyślcie nad wyjazdem feriowym, ale w wersji wakacyjnej. A co to oznacza? Skoro wyjazd ma być wakacyjny, to oznacza, ze czas wybrać się tam, gdzie jest ciepło. A możliwości macie sporo. Poza Afryką możecie też wybrać kontynent azjatycki, choćby Indonezję, ale kusi też Azja Południowo-Wschodnia. Macie pewność, że pogoda będzie dobra i rzeczywiście wypoczniecie na rajskich plażach. Kusi też Zanzibar. Zatem rzeczywiście możliwości jest sporo. Oczywiście musimy też wspomnieć, ze wyjazdy last minute są naprawdę tanie. Nie pozostaje już nic innego jak tylko spakować walizkę i wyjechać na zasłużony wypoczynek.

Pomysł nr 3: kamperem przez Skandynawię

Wiele osób marzy o zwierzeniu Skandynawii. W końcu zachwyca ona pięknem, naturą, ale i jedynym w swoim rodzaju klimatem i stylem życia. Skoro możecie wybrać się na ferie, to być może warto jest obrać kierunek taki jak właśnie Skandynawia. Ale tutaj mamy naprawdę świetny pomysł. Otóż zamiast samochodem czy samolotem, warto wybrać się na wyjazd kamperem i to zimą. Wystarczy tylko wypożyczyć pojazd, a potem można już oddać się przyjemności podróżowania. Jeżeli chcecie nieco zaoszczędzić, to spakujecie prowiant, bo ceny produktów spożywczych w Skandynawii są wysokie. Będąc np. w Norwegii skuście się na lokalne jedzenie. Koniecznie powinniście skosztować brunosta. Jest to brązowy ser o lekko karmelowej nucie. Jego smak jest intensywny, ale jednocześnie łagodny. To prawdziwa rozkosz dla podniebienia. A będąc w Szwecji, warto odważyć się na skosztowanie tamtejszego przysmaku, czyli kiszonego śledzenia. Choć zapach może odrzucać to, gdy już się przełamiecie i skosztujecie, zapewne okaże się, że jest pyszny.

Seksowna bielizna – dlaczego każda kobieta powinna mieć ją w swojej szafie?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *