Uncategorized

Kwasy na twarz – wszystko co musisz wiedzieć

Kwasy na twarz? Być może zastanawiasz się, czym są kwasy i jak działają na skórę. Kwasy są przydatne w pielęgnacji skóry, ponieważ zwalczają różne problemy, od trądziku przez zmarszczki po plamy starcze i blizny. Istnieje jednak wiele różnych kwasów i wybór odpowiedniego dla siebie może być mylący. Najbardziej popularne kwasy to kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy, kwas hialuronowy, kwas laktobionowy, kwas azelainowy. Zaletą stosowania kwasów jest szybkość zabiegu oraz działania kwasów na problemy skóry twarzy. Do zabiegu kwasami nie musisz się specjalnie przygotowywać.

Dobrym pomysłem jest wykonanie testu płatkowego przed użyciem produktu kwasowego. Dzięki temu zobaczysz, jak bardzo jesteś wrażliwy i upewnisz się, że kwas będzie w stanie wykonać swoje zadanie. Należy również odczekać od 24 do 48 godzin przed użyciem produktu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje, należy zaprzestać używania produktu i natychmiast go zmyć. Powinieneś również starać się używać produktu kwaśnego tylko raz lub dwa razy w tygodniu i stopniowo zwiększać zużycie.

Istnieją dwa główne rodzaje kwasów twarzy: alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA). Oba kwasy są skuteczne, ale beta-hydroksykwas (BHA) powinien być stosowany w niskich stężeniach na wrażliwej skórze. Jeśli nie masz pewności, którego użyć, skonsultuj się z dermatologiem.

Jeśli dopiero zaczynasz używać kwasów na twarzy, dobrze jest zacząć powoli i postępować zgodnie ze wskazówkami producenta. Kwasy na twarz występują w różnych postaciach i można je znaleźć w środkach czyszczących, kremach i maseczkach zabiegowych. Aby uzyskać delikatne złuszczanie, zacznij od toniku złuszczającego lub mycia twarzy. Kontynuuj z delikatnym środkiem czyszczącym przed użyciem jakichkolwiek innych produktów kwasowych.

Kwasy na twarz świetnie sprawdzają się w przypadku starzejącej się skóry. Mogą poprawić teksturę i wygląd zmarszczek. Dobre serum kwasowe może również poprawić teksturę skóry i przebarwienia. Te produkty są świetnym uzupełnieniem Twojej codziennej pielęgnacji skóry. Poprawią wygląd Twojej skóry i sprawią, że poczujesz się gładsza, jędrniejsza i bardziej promienna.

Kwasy na twarz alfa i beta hydroksy działają poprzez złuszczanie skóry poprzez rozluźnienie wiązań między komórkami. Pomaga to odpaść martwym komórkom. Poprawia to obrót komórek, co zmniejsza wypryski, wygładza drobne zmarszczki i nadaje skórze ogólnie jaśniejszy wygląd.

Kwas glikolowy jest łagodnym kwasem, który wnika w skórę i zmniejsza drobne zmarszczki i matowość. Pomaga również poprawić funkcję bariery ochronnej skóry i przeciwdziałać wysuszeniu. To świetny wybór dla osób, które chcą złuszczać skórę, nie podrażniając jej.

Czym są kwasy na twarz alfa-hydroksykwasy?

Alfa-hydroksykwasy (AHA) to związki chemiczne, które delikatnie usuwają martwe komórki z powierzchni skóry. Pomaga to stymulować wzrost nowych komórek skóry i promuje zdrowszą, jaśniejszą cerę. Kwasy poprawiają również produkcję kolagenu, który odpowiada za utrzymanie jędrnej i młodzieńczej skóry. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, co prowadzi do powstawania drobnych linii i zmarszczek. AHA poprawiają produkcję kolagenu poprzez niszczenie starych włókien kolagenowych i promowanie nowych.

Kwasy na twarz alfa-hydroksylowe występują naturalnie w owocach, mleku i cukrze. Są rozpuszczalne w wodzie i stosowane w peelingach, środkach czyszczących i produktach do pielęgnacji skóry. Są szczególnie przydatne w leczeniu trądziku, zmniejszaniu widoczności drobnych linii i zmarszczek oraz poprawianiu tekstury skóry. Kwasy alfa-hydroksylowe są rozpuszczalne w wodzie i mają więcej właściwości nawilżających niż BHA i mogą pomóc w osiągnięciu młodzieńczego wyglądu.

Stosowanie produktów zawierających alfa-hydroksykwasy jest ogólnie bezpieczne, chociaż mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią koncentrację do potrzeb skóry i unikać zbyt skoncentrowanych produktów. Stężenia AHA powyżej 10% mogą powodować podrażnienie skóry i należy je stosować ostrożnie i pod nadzorem licencjonowanego specjalisty.

AHA różnią się wielkością, siłą działania i penetracją. Mniejsze cząsteczki wnikają głębiej w skórę i są bardziej efektywne. Oznacza to jednak również, że częściej podrażniają skórę. Kwasy AHA są bezpieczne dla większości rodzajów skóry, chociaż skóra wrażliwa może być bardziej podatna na podrażnienia. Wybór odpowiedniego typu AHA i kombinacji AHA ma kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszych wyników.

Kwas glikolowy jest jednym z najpopularniejszych kwasów AHA dla skóry, ale nie jest odpowiedni dla wszystkich. Kwas może powodować uczucie mrowienia na skórze. Jednak kwas ten przyniesie wiele korzyści Twojej skórze. Pomaga przy zmarszczkach, wyrównuje koloryt skóry i przywraca nawilżenie. Jeśli cierpisz na suchą skórę, powinieneś stosować kwasy AHA o niskiej mocy.

Kwasy beta-hydroksylowe peeling chemiczny

Beta-hydroksykwas to rodzaj związku organicznego, który zawiera dwa atomy węgla i jedną grupę funkcyjną kwasu karboksylowego. Ma wysoką rozpuszczalność w wodzie i jest skutecznym środkiem nawilżającym, wzmacniającym koloryt skóry i działa antybakteryjnie. Beta-hydroksykwas to dobry wybór dla każdego rodzaju skóry ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo.

BHA może pomóc w poprawie zdrowia skóry i jest odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej. Wnika w pory skóry i złuszcza martwe komórki naskórka. Pomaga również zmniejszyć widoczność zaskórników i zaskórników. Powinien być nakładany na skórę dwa razy dziennie, najlepiej na noc.

Beta-hydroksykwasy są ogólnie dobrze tolerowane przez większość typów skóry, ale mogą powodować pewne niewielkie skutki uboczne. Jeśli regularnie używasz tych kwasów, dermatolodzy zalecają codzienne noszenie kremów przeciwsłonecznych, ponieważ mogą one zwiększyć wrażliwość na słońce. Po użyciu tych produktów możesz również zauważyć suchą, łuszczącą się skórę. Jeśli te objawy są zbyt ekstremalne, powinieneś zasięgnąć profesjonalnej porady dermatologa.

Beta-hydroksykwasy są często dodawane do nawilżających na bazie wody ze względu na ich działanie nawilżające. Kwasy poprawiają koloryt, teksturę, blask i przejrzystość skóry. Ponadto doskonale nadają się do zmniejszania rozmiaru porów i zmniejszania widoczności drobnych zmarszczek. Jeśli szukasz skutecznego środka złuszczającego, beta-hydroksykwasy są doskonałym wyborem.

Zalety stosowania kwasów AHA i kwasy BHA na twarz – pielęgnacja kwasami

AHA i BHA nie wykluczają się wzajemnie i mogą być używane razem lub oddzielnie. Kluczem jest znalezienie produktu z równowagą obu. Zacznij od używania tylko jednego kwasu na raz, a następnie naprzemiennie BHA i AHA rano i wieczorem. Zawsze sprawdzaj czułość przed użyciem któregokolwiek z kwasów.

BHA są najlepsze, gdy są stosowane przy niskim poziomie pH. Najniższe pH zalecane dla tych kwasów to 3,8 dla kremów, balsamów i serum. Jednak zakres pH może wahać się od 3,8 do 4,4. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta przed ich użyciem, ponieważ wysoki poziom pH może dezaktywować te kwasy. Podobnie nie radzą sobie dobrze w gorących warunkach, więc podczas ich używania należy używać kremu przeciwsłonecznego.

Kwas salicylowy jest jednym z najbardziej znanych kwasów z rodziny BHA. Działa głęboko w skórę, usuwając zanieczyszczenia i zabijając bakterie powodujące trądzik. Jest idealny dla skóry trądzikowej, tłustej i zanieczyszczonej. Wiele z tych kwasów można z łatwością włączyć do codziennej pielęgnacji skóry, dlatego warto poprosić eksperta ds. urody o poradę, który z nich byłby najlepszy dla Twojej skóry.

Kwasy na twarz polihydroksylowe PHA – jak stosować kwas kosmetyczny

Stosowanie PHA jako zabiegu pielęgnacyjnego jest bezpieczną i skuteczną opcją, ale powinno być stosowane ostrożnie. Chociaż większość ludzi dobrze toleruje PHA, niektórzy mogą odczuwać podrażnienie. Jeśli zauważysz wzrost podrażnienia, używaj mniej silnego środka czyszczącego lub rzadziej. Najlepiej stosować produkt na bazie PHA raz w tygodniu, a krem ​​przeciwsłoneczny codziennie. Stężenie kwasów należy zwiększać stopniowo. Przy kuracji kwasami jest to bardzo ważne i zależy od właściwości kwasu. Wyższe stężenie kwasu stosowane od razu może spowodować podrażnienia. Aby wykonać zabieg kwasami aha musisz najpierw wybrać odpowiedni rodzaj kwasów aha do potrzeb swojej skóry. Działanie złuszczające z użyciem kwasów będzie widoczne w zależności od nałożonych na twarz kwasów aha.

Jako łagodny złuszczający peeling chemiczny polihydroksykwasy PHA pomagają stworzyć zdrową, gładką skórę. Zmniejszają również widoczność drobnych zmarszczek i przebarwień. Ponadto polihydroksykwasy poprawiają funkcję barierową skóry, co zapewnia jej nawilżenie. Te korzyści sprawiają, że są one cenną częścią każdego programu pielęgnacji skóry. W zastosowaniu kwasów ważna jest ich regularność.

Polihydroksykwasy są dobrą alternatywą dla AHA i BHA. Są powoli wchłaniane przez skórę, dzięki czemu nie są tak drażniące dla skóry wrażliwej. Ponadto można je nakładać raz lub dwa razy dziennie na czystą, suchą skórę. Służą również jako przeciwutleniacze. Dzięki temu są doskonałą alternatywą dla pielęgnacji skóry.

Ponieważ PHA są większe, nie mogą wnikać w głębokie warstwy skóry. Najlepiej sprawdzają się w górnych warstwach skóry, gdzie mogą działać jako humektant i wzmacniać barierę skórną. Ta właściwość sprawia, że ​​są świetną opcją dla wrażliwej skóry. Jeśli nie masz pewności, który z nich wybrać, porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się więcej o PHA i ich korzyściach dla skóry.

Kwasy na twarz PHA są dobrym wyborem do złuszczania, ponieważ delikatnie usuwają martwy naskórek i zwalczają glikację, która osłabia kolagen i elastynę. Pomagają również stymulować wzrost naskórka. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania PHA w pielęgnacji skóry, ponieważ niektóre z nich mogą powodować podrażnienia i nadwrażliwość na słońce. Na szczęście kremy nawilżające z zawartymi w nich PHA zawierają składniki łagodzące, które pomagają chronić skórę przed podrażnieniami i uszkodzeniami słonecznymi.

Różne rodzaje kwasów kosmetycznych w pielęgnacji skóry

Innym rodzajem AHA jest kwas cytrynowy. Kwas ten wytwarzany jest przez różnego rodzaju grzyby i jest często stosowany w kosmetyce ze względu na swoje właściwości rozjaśniające. Pomaga również zmniejszyć widoczność plam starczych i przebarwień. Jest uważany za bezpieczny dla wrażliwej skóry, ale należy go stosować ostrożnie, jeśli masz historię alergii skórnych.

Innym rodzajem kwasu stosowanego do złuszczania są kwasy owocowe. Kwasy na twarz owocowe występują naturalnie w większości roślin i mają korzystny wpływ na elastyczność skóry. Kwasy owocowe mogą również pomóc wygładzić zmarszczki. Ciało nieustannie odnawia skórę, a łagodne produkty złuszczające mogą ten proces przyspieszyć. Niezależnie od tego, czy masz cerę tłustą, czy suchą, stosowanie łagodnego produktu złuszczającego jest korzystne dla każdego.

Kwas mlekowy to łagodny kwas AHA. Kwas rozbija klej, który łączy martwe komórki skóry, dzięki czemu działa jak chemiczny złuszczacz. Kwas ten od wieków stosowany jest jako składnik pielęgnacyjny skóry. Stosowano go również w przypadku przebarwień, drobnych zmarszczek i matowej cery.

Istnieją dwa główne rodzaje kwasów, AHA i BHA. AHA są rozpuszczalne w wodzie, podczas gdy BHA są rozpuszczalne w oleju. Obydwa są skutecznymi środkami złuszczającymi, chociaż kwasy BHA są bardziej skuteczne w pielęgnacji skóry niż kwasy AHA. Istnieje wiele różnych rodzajów kwasów kosmetycznych i ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla rodzaju i stanu skóry.

Innym rodzajem kwasu jest kwas jabłkowy. Jest łagodny i można go stosować na prawie każdym typie skóry. Jego wielkość cząsteczki oznacza, że ​​nie wnika głęboko w skórę, ale pomaga usunąć martwe komórki naskórka i poprawić strukturę skóry. Jest również humektantem, co oznacza, że ​​pomaga utrzymać nawilżenie i nawilżenie skóry.

Benzen jest używany jako konserwant w niektórych produktach kosmetycznych. Działa szkodliwie na wątrobę i nerki. Może również uszkadzać plemniki. Używanie go przez dzieci nie jest bezpieczne. Jest jednak szeroko stosowany w perfumach i lakierach do paznokci. Możesz go kupić w sklepach z kosmetykami naturalnymi.

Gliceryna jest ważnym składnikiem pielęgnacji skóry. Jest to klarowny syrop rozpuszczalny w wodzie. Nawilżenie skóry jest niezbędne dla zdrowia, a gliceryna jest bardzo ceniona za swoje właściwości nawilżające. Gliceryna jest wchłaniana z wodą przez pory skóry.

Kwasy na twarz – kwas azelainowy

Kwas azelainowy to skuteczna kuracja na przebarwienia i ciemne plamy. Ten środek do stosowania miejscowego poprawia wygląd skóry w ciągu sześciu tygodni do trzech miesięcy. Jednak działanie kwasu azelainowego może być powolne, dlatego należy unikać stosowania go częściej niż zalecano.

Kwas azelainowy jest stosunkowo bezpieczny do stosowania w czasie ciąży. Większość kobiet nie odczuwa żadnych skutków ubocznych. Ponieważ występuje w pszenicy, jęczmieniu i żyto, jest nietoksyczny dla organizmu. W związku z tym możesz używać kwasu azelainowego do miejscowych aplikacji w czasie ciąży. Ryzyko podrażnienia lub wysuszenia jest minimalne.

Kwas azelainowy stosuje się w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych, w tym trądziku i trądziku różowatego. Jego właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne sprawiają, że jest doskonałą kuracją na trądzik i inne stany zapalne skóry. Jednak kwas azelainowy powinien być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Pomimo tego, że jest uważany za bezpieczny zabieg, kwas azelainowy może nadal powodować działania niepożądane, w tym niewielkie podrażnienie, kłucie i mrowienie. Jednak te działania niepożądane zwykle ustępują, gdy organizm się do tego przyzwyczai. Jeśli wystąpią te objawy, należy odstawić kwas azelainowy i skonsultować się z dermatologiem.

Co to jest kwas salicylowy?

Kwas salicylowy jest bezbarwnym, gorzkim w smaku ciałem stałym o wzorze związku HOC6H4CO2H. Jest metabolitem i prekursorem aspiryny. To także hormon roślinny. Został jednak wymieniony przez EPA jako eksperymentalny teratogen.

Chociaż jest ogólnie tolerowany, kwas salicylowy może podrażniać wrażliwą skórę i powinien być początkowo stosowany z umiarem. Częste stosowanie kwasu salicylowego może powodować podrażnienia, suchość i łuszczenie. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych skutków ubocznych, ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarskiej i poszukać odpowiedniego alternatywnego leczenia.

Ponieważ kwas salicylowy usuwa olejki ze skóry, jest doskonałym wyborem dla osób ze skórą tłustą, przekrwioną lub skłonną do trądziku. Chociaż może być drażniący dla skóry, niektóre środki czyszczące i maści zawierają składniki nawilżające i niższe stężenie niż produkty do spłukiwania z kwasem salicylowym.

Kwas salicylowy znajduje się w wielu różnych roślinach. Początkowo był izolowany z kory wierzby. Chociaż występuje naturalnie w wielu gatunkach roślin, jest biosyntetyzowany do użytku komercyjnego z fenyloalaniny. Syntetyzowana jest także inna forma związku, kwas acetylosalicylowy.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy to świetny sposób na eliminację martwych komórek skóry i przebarwień ze skóry. Działa poprzez zmniejszenie wiązań między martwymi komórkami skóry. Zrywając te wiązania, kwas glikolowy może dotrzeć do mieszków włosowych i rozluźnić sebum i białko powodujące trądzik. Powoduje to gładszą cerę i mniej przebarwień.

Gdy po raz pierwszy używasz kwasu glikolowego, Twoja skóra może być trochę cierpka lub podrażniona. Jednak to zniknie, gdy twoja skóra się dostosuje. Wskazane jest, aby najpierw przeprowadzić test płatkowy, aby określić, czy Twoja skóra może tolerować kwas. Jeśli stwierdzisz, że produkt powoduje duże zaczerwienienia i swędzenie, zacznij stosować niższe stężenie i rzadziej go używać. Jeśli jednak te działania niepożądane utrzymują się, powinieneś udać się do dermatologa lub kosmetyczki. W niektórych przypadkach dermatolog może polecić alternatywny produkt.

Kwas glikolowy ma kilka zalet, w tym usuwanie drobnych linii i zmarszczek. Kwas przyspiesza również odnowę komórek i zwiększa produkcję kolagenu. To z kolei pomaga skórze zachować nawilżenie. Poprawia również krążenie skóry, co sprawia, że ​​skóra staje się gładka i elastyczna. Ponadto zmniejsza widoczność porów, co jest niezbędne w zapobieganiu trądzikowi.

Kolejną zaletą kwasu glikolowego jest to, że jest skuteczny w leczeniu uszkodzeń słonecznych. Doniesiono również, że skutecznie zapobiega starzeniu się skóry spowodowanemu promieniami ultrafioletowymi. Co więcej, może również pomóc w zapobieganiu bliznom. Ponieważ skóra z wiekiem traci elastyczność i pulchność, pojawiają się zmarszczki i drobne linie. Peelingi z kwasem glikolowym mogą pomóc usunąć te objawy i odmłodzić skórę.

Co to jest kwas migdałowy?

Kwas migdałowy to naturalny, łagodny kwas. Jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry oraz rozjaśnienia przebarwień spowodowanych wiekiem i słońcem. Pomaga również regulować produkcję sebum, oczyszcza gruczoły łojowe i ma właściwości antybakteryjne. Jednak ważne jest, aby używać go ostrożnie i zrobić 14-dniową przerwę między aplikacjami.

Kwas migdałowy jest formą alfa-hydroksykwasu otrzymywanego przez ogrzewanie ekstraktu z gorzkich migdałów. Po raz pierwszy został użyty w medycynie jako antybiotyk i został wprowadzony do przemysłu kosmetycznego w latach 60. XX wieku. Jest również stosowany w szerokiej gamie produktów do leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Jego łagodna kwasowość sprawia, że ​​doskonale nadaje się do skóry wrażliwej, ponieważ jest bardzo delikatny dla skóry.

Kwas laktobionowy

Kwas laktobionowy to kwas cukrowy, który powstaje w wyniku utleniania laktozy i kwasu glukonowego. Jego anion karboksylanowy jest znany jako laktobionian. Jest ważnym składnikiem mleka i innych produktów mlecznych. Jest również stosowany w niektórych produktach farmaceutycznych.

Ten a-hydroksykwas jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jest również stosowany w mikrokapsułkach i ukierunkowanych systemach dostarczania leków. Pomaga przywrócić skórze funkcję bariery ochronnej i daje jej zdolność do odpierania zanieczyszczenia środowiska.

Może być również stosowany jako dodatek w recepturach pieczywa. Jest zwykle używany w ilościach od 0,005% do 3% mąki. Dodatek ma pozytywny wpływ na doznania sensoryczne pieczywa, ponieważ nadaje uczucie wilgotnego, miękkiego, rozpływającego się chleba. Jako środek chelatujący, LBA zapobiega powstawaniu rodników hydroksylowych w newralgicznych miejscach, zapobiegając uszkodzeniom oksydacyjnym.

Buty Nike Air Max 97 – zakochasz się w tym modelu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *