LIFESTYLE URODA

Kwas polimlekowy – wszystko co warto wiedzieć o jego właściwościach

Wraz z wiekiem zmianom ulega nasze ciało. Starzejąc się skóra traci jędrność, a co za tym idzie pojawiają się zmarszczki, wraz z którymi tracimy nasz dotychczasowy, młody wygląd. Temu procesowi towarzyszy również zanik tkanki tłuszczowej na twarzy, przez co zmianie ulega jej kształt, czego niewątpliwą oznaką jest m.in. obniżenie się policzków, pojawia się nadmiar skóry.

Czym jest kwas polimlekowy?

Odpowiedzią na uwydatniające się procesy są zabiegi, których zadaniem jest powstrzymanie niekorzystnych zmian, wśród nich możemy wyróżnić zabiegi, które działają czasowo oraz takie, które mają nam zapewnić trwały efekt. Metodą trwałą jest wykorzystanie implantów, mają one jednak tę wadę, że stanowią jedynie wypełnienie, nie wpływają jednak na procesy starzenia się skóry, dlatego rozwiązania czasowe, mimo swego ograniczeni, mają nad implantami przewagę wszechstronności działania.

Najpopularniejszym ze stosowanych środków jest kwas hialuronowy, jednak istnieje mniej popularny związek chemiczny, którego istotną przewagą jest to, że efekty jego zastosowania są bardziej naturalne, a ponadto jego okres działania jest dłuższy. Wyróżnia go również to, że nie tyle stanowi on rodzaj wypełniacza, ale jest stymulantem, który pobudza organizm do wytwarzania kolagenu, niezbędnego w procesie odbudowy tkanek. Prócz pobudzania tkanek oddziałuje także pozytywnie na jędrność i sprężystość skóry, dzięki czemu zyskuje ona na nowo młodszy wygląd.

Kwas polimlekowy – stosowanie

Kwas polimlekowy stosuje się w znieczuleniu miejscowym i wprowadza do organizmu poprzez serię nakłuć. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, po upływie 4-6 tygodni i mogą utrzymywać się od roku do dwóch lat. Dla podtrzymania osiągniętego efektu zaleca się stosowanie dawek przypominających, które powinny być przyjmowane co 12 miesięcy. Dzięki takiej regularności stosowania kwas polimlekowy pozwala utrzymać młody i naturalny wygląd skóry. W pierwszym etapie po zaaplikowaniu pojawia się efekt wypełnienia, następnie w wyniku wchłonięcia wody wchodzącej w skład kwasu polimlekowego efekt ten zanika, co może sprawiać wrażenie, że preparat nie działa. Jednak rzeczywiste działanie następuje dopiero w kolejnym etapie, gdy odbudowie ulega struktura kolagenowa, a twarz zaczyna odzyskiwać swój dawny kształt i młody wygląd.

Twarz jest podstawowym obszarem stosowania kwasu polimlekowego, jednak jego właściwości wspomagają również inne partie ciała. Z powodzeniem znajdzie zastosowanie w likwidowaniu wiszącej skóry na ramionach, wiotkiej skóry po ciąży, zmarszczek na szyi i dekolcie, modelowaniu pośladków, a także zwalczaniu cellulitu. Co ważne, zastosowanie kwasu polimlekowego jest zabiegiem o wysokim poziomie bezpieczeństwa, a ewentualne efekty uboczne, takie jak zaczerwienienia, zasinienia lub wybrzuszenia zdarzają się niezwykle rzadko oraz są bardzo łagodne. Decydując się na zabieg należy jednak brać pod uwagę przeciwwskazania, wśród których znajduje się ciąża oraz okres karmienia piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, stosowanie leków przeciwzakrzepowych oraz alergia na którykolwiek ze składników preparatu. Zastosowanie się do zaleceń przed aplikacją kwasu polimlekowego pozwoli w pełni bezpiecznie cieszyć się uzyskanymi efektami i młodym, naturalnym wyglądem.

Wato kupować bieliznę damską przez Internet

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *