URODA

Na czym polega karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg medyczny polegający na wstrzykiwaniu do ciała dwutlenku węgla w celu leczenia różnych schorzeń. Została opracowana na początku XX wieku i od tego czasu jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń, w tym zmarszczek, rozstępów, blizn i cieni pod oczami.

Karboksyterapia działa poprzez zwiększenie ilości tlenu w tkankach, co pomaga poprawić krążenie i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Zwiększona ilość tlenu może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego i bólu. Gazowy dwutlenek węgla jest wstrzykiwany bezpośrednio w miejsce zmienione chorobowo za pomocą bardzo małej igły.

Zabieg karboksyterapii

Zabieg jest na ogół bezpieczny i dobrze tolerowany, a większość osób odczuwa minimalny dyskomfort. Jednak u niektórych osób mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak tymczasowe zasinienie, obrzęk lub swędzenie. Poważniejsze efekty uboczne, takie jak infekcja lub uszkodzenie nerwu, występują rzadko.

Karboksyterapia może być stosowana w leczeniu wielu różnych schorzeń, w tym zmarszczek, rozstępów, blizn i cieni pod oczami. Może być również stosowana do redukcji tłuszczu w niektórych częściach ciała, takich jak brzuch, ramiona i uda.

Karboksyterapia jest ogólnie uważana za bezpieczną i skuteczną, ale przed poddaniem się zabiegowi należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może doradzić pacjentowi najlepszy sposób leczenia i pomóc zapewnić, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo i bezpiecznie.

Jak nosić bezrękawnik damski?

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *