MODA

Dlaczego buty minimalistyczne to propozycja godna uwagi?

Chyba każdy przyzna, iż wygodne buty są bardzo ważne. Szczególnie jeśli spędzamy w nich długie godziny. Brak wygodnego obuwia szybko daje o sobie znać poprzez bóle stóp, kolan, pleców. Dlatego podejmując decyzję o zakupie nowych butów należy zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale również to z czego i jak są uszyte. Jedną z propozycji dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje stopy są tzw. buty minimalistyczne.

Czym są buty minimalistyczne?

W sklepach dostępne są różne typu obuwia. Mało kto słyszał jednak o butach minimalistycznych. Tymczasem mają one mnóstwo zalet, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować. To pewnego rodzaju powrót do natury w XXI wieku. Przyzwyczailiśmy się, że buty zawierają coraz to bardziej zaawansowane technologie amortyzacji.
Tymczasem szyte ręcznie buty minimalistyczne idą niejako pod prąd tej idei. Są one niezwykle proste w konstrukcji, nie posiadają typowych elementów odpowiadających za amortyzację i stabilizację stopy. Pomimo tego zapewniają niebywały wręcz komfort chodzenia. Mając je na stopach, czujemy się niemalże jak boso. Buty te są niezwykle lekkie, całkowicie płaskie (zero drop) i pozostawiają stopom dużo swobody. Pierwsze spacery w nich mogą sprawić, że będziemy czuć się nieco dziwnie, ponieważ odczujemy niemalże każdą nierówność powierzchni, po której idziemy.

Wygodne buty barefoot to propozycja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Zakup odpowiedniego obuwia dla najmłodszych dzieci jest szczególnie ważny. To w pierwszych latach życia mają one największy wpływ na prawidłowy rozwój stóp. Z myślą o najmłodszych powstały m.in.: buty barefoot dla dzieci, które z jednej strony zapewnią naszym pociechom ochronę stóp przed niebezpieczeństwem skaleczenia, z drugiej zaś pozwolą prawidłowo rozwijać się ich stopom.

Producenci butów tego typu dbają o to, aby każdy zainteresowany mógł nosić super zdrowe buty. Dlatego też tworzą kolekcje skierowane do szerokiej grupy klientów. W ofercie znajdziemy m.in.:
– buty barefoot dla dzieci,
barefoot buty damskie, w tym sandały minimalistyczne,
– buty barefoot męskie.

Kolejną zaletą butów minimalistycznych jest to, iż występują one w wersjach zarówno na wiosnę, jak i zimę.
To sprawia, że nie musimy rezygnować z komfortu na czas niskich temperatur. Modele na zimę nie tylko doskonale wyglądają, ale zapewnią ciepło naszym stopom.

Czy w butach barefoot można biegać?

Skoro buty te są tak wygodne, w naturalny sposób rodzą pytania o to, czy można w nich biegać? Spieszymy z odpowiedzią. Tak, ale powinno to być poprzedzone przygotowaniem. Bieganie w butach minimalistycznych angażuje o wiele bardziej nasze mięśnie, ścięgna. W pierwszych dniach treningów lepiej ograniczyć się do lekkich treningów tak, aby nasze mięśnie stop, śródstopia mogły zaadaptować się do nowych warunków treningu. Z drugiej strony, jeśli mamy problemy zdrowotne związane ze stopami, lepiej pozostać przy typowych butach do biegania, a minimalistyczne pozostawić sobie na spacery.

Obuwie Geox – oddychające buty

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *