URODA

Mikronakłuwanie a problemy skórne: Czy to skuteczna metoda na blizny, przebarwienia i zmarszczki?

Mikronakłuwanie to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który korzysta ze specjalistycznej technologii frakcyjnej. Procedura ta polega na wykonywaniu mikrouszkodzeń skóry, mający na celu stymulowanie naturalnych procesów regeneracji do produkcji nowego kolagenu. System pulsujących igieł pozwala też na dostarczenie skórze substancji czynnych, które dodatkowo przyspieszają odnowę. Istotną zaletą zbiegu jest możliwość jego kontrolowania i dostosowania do indywidualnych potrzeb, ze względu na precyzyjny dobór głębokości iniekcji. Mikronakłuwanie sprawdza się w przypadku wielu problemów skórnych, takich jak blizny, przebarwienia czy zmarszczki.

Redukcja blizn i przebarwień

Blizny należą do największych wyzwań w dziedzinie dermatologii, przez co standardowe metody ich usuwania często nie przynoszą zadowalającego rezultatu. Mikronakłuwanie pozwala jednak na dotarcie do głębszych warstw skóry, w których następuje przebudowa włókien kolagenowych. Zabieg może dzięki temu przyczynić się do znacząco spłycenia blizn, a nawet niemal całkowitego ograniczenia ich widoczności. Na przebieg terapii w znacznym stopniu wpływa specyfika blizna, a także intensywność uszkodzeń skóry. Mikronakłuwanie jest wykorzystywane również do usuwania przebarwień, spowodowanych ekspozycją na promieniowanie UV, zmianami hormonalnymi czy procesami zapalnymi. Zabieg podnosi przepuszczalność skóry po nakłuciach, dzięki czemu pozwala na skuteczne wprowadzenie cennych substancji aktywnych. W regeneracji takiej zastosowanie znajdują m.in. kwasy rozjaśniające czy witamina C.

Spłycanie zmarszczek i regeneracja skóry

Mikronakłuwanie jest rekomendowane również w przypadku występowania zmarszczek, spowodowanych naturalnym starzeniem się skóry. Nakłucia mogą skutecznie stymulować produkcję nowych włókien kolagenowych. Proces ten poprawia napięcie skóry, dzięki czemu wygładza drobne zmarszczki. Zabieg oddziałuje jednak nie tylko na warstwę powierzchniową, ale też głębsze struktury. W rezultacie pozwala na uzyskanie trwalszych rezultatów, niż wiele innych procedur. Mikronakłuwanie nie tylko przyczynia się do redukcji istniejących zmarszczek, ale też może zapobiegać powstawaniu nowych. W znacznym stopniu wynika to ze zwiększonych możliwości regeneracyjnych. Po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i wrażliwa, dlatego zaleca się korzystanie z odpowiednich preparatów kojących. W okresie rekonwalescencji należy też unikać ekspozycji na słońce.

miejsce na foto1

Rekomendowany zabieg

Do rekomendowanych procedur iniekcyjnych należy zabieg Dermapen, który odbywa się z indywidualnym doborem głębokości mikronakłuwania – od 0,5 mm do 3,0 mm z precyzją ustawień nawet 0,1 mm. Technologia ta pozwala na uzyskanie zróżnicowanych efektów, zależnych od wskazań. W trakcie zabiegu następuje pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do odnowy i regeneracji skóry. Procedura może się przyczynić nie tylko do redukcji blizn, przebarwień i zmarszczek, ale też zminimalizowania widoczności porów czy likwidacji rozstępów. Zabieg Dermapen 4 posiada w swojej ofercie klinika medycyny estetycznej Anlaya. Na stronie https://anlaya.pl/pricelist/280-dermapen/ można się zapoznać ze szczegółowymi informacjami oraz aktualnym cennikiem.

Innowacyjna technologia

Dermapen 4 to zaawansowana technologia, która opiera się na wielu praktycznych rozwiązaniach. Zabieg w tej wersji posiada dedykowany protokół do terapii blizn, przez co jest szczególnie polecany w przypadku nieestetycznych zmian oparzeniowych czy potrądzikowych. Mikronakłuwanie taką metodą może się odbywać z automatyczną regulacją prędkości i głębokości, a także precyzyjną regulacją. Dermapen 4 wyróżnia się też większą liczbą generowanych nakłuć w zestawieniu z poprzednimi wersjami systemu. Takie rozwiązanie przyczynia się do skrócenia czasu zabiegu, podobnie jak możliwość objęcia mikronakłuwaniem większej powierzchni skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też opatentowany system ACM, który zapewnia ochroną wewnętrzną i zewnętrzną przed kontaktem z płynami oraz powstawaniem reakcji krzyżowych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *